Piwnica ogrodowa - Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Siemiatyczach

Zakład Produkcyjno Handlowy

Piwniczka ogrodowa typ PK-2017

Pliki do pobrania:

Żelbetowa piwniczka ogrodowaUWAGA: drzwi zamontowane do piwniczki widniejącej na zdjęciu są wyłączone z niniejszej oferty handlowej.

Piwnica ogrodowa typ PK-2017 jest przeznaczona jako budynek gospodarczy, spiżarnia do przechowywania warzyw, owoców, napojów lub jako pomieszczenie w którym można się schłodzić podczas upalnych dni.

Wykonana jest z prefabrykowanych żelbetowych elementów wyposażonych w haki transportowe:

  • Segment wejściowy - waga 3675 kg
  • Segment pośredni - waga 1875 kg
  • Segment końcowy - waga 4300 kg

Elementy łączone są na pióro-wpust przy użyciu gumowej uszczelki lub wodoszczelnej zaprawy betonowej, dodatkowo może być skręcona na śruby.

Na życzenie klienta, piwniczka może posiadać szczelny komin wentylacyjny.

Parametry betonu użytego do produkcji piwniczki

  • beton klasy C35/45
  • nasiąkliwość do 5%
  • stopień mrozoodporności F150

Wymiary zewnętrzne:

  • Szerokość: 2280mm
  • Wysokość: 2480mm
  • Grubość ścian: 140mm

Czy wiesz, że ...?

Długość piwnicy zależy od potrzeb klienta. Regulacja długości następuje poprzez montaż większej ilości elementów pośrednich. Jeden element ma długość 1000 mm

 

Montaż piwnicy ogrodowej typ PK-2017

Piwniczka ogrodowa
ściana wejściowaPiwniczka ogrodowaściana wejściowaPiwniczka może być zagłębiona w gruncie maksymalnie do 1000 mm poniżej posadzki.

Najkorzystniejszą lokalizacją pod budowę jest suche zacienione miejsce. Wejście warto zaplanować od strony północnej, co zapobiegnie nagrzaniu się piwniczki i pozwoli niezależnie od pory roku utrzymać temperaturę w granicach 5-8ºC.

Gdy lokalizacja jest już ustalona i wyznaczony zarys piwniczki należy wykonać wykop nie większy niż 1000 mm. Powinien on być szerszy od rzeczywistej wielkości budowanego obiektu w miejscu ustawienia głębszy o 200 mm. Następnie należy zagęścić grunt, wypoziomować i wykonać podbudowę z betonu chudego C8/10 o grubości 200mm. Po stwardnieniu zagęszczenia podbudowy trzeba ułożyć izolację przeciwwilgociową /papa klejona na lepiku asfaltowym z zakładem minimum 50 mm która będzie połączona z izolacją ścian. Po tak przygotowanej podbudowie i wykonanej izolacji gruntu za pomocą dźwigu należy ustawić elementy piwniczek /każdy element posiada cztery haki transportowe/ zaczynając od segmentu końcowego w drugim etapie wstawiamy elementy pośrednie /może ich być kilka zależy od długości piwniczki / w trzecim etapie ustawiamy element końcowy w którym będą się znajdować drzwi.

Połączenia pomiędzy elementami łączymy za pomocą gumowych uszczelek miedzykręgowych, butylowych lub wodoszczelną zaprawą betonową.Tak ustawione elementy skręcamy trzema śrubami. Na zewnętrznej powierzchni ścian należy wykonać izolację termiczną /styropian grubość minimum 100 mm przyklejony na lepik lub inny klej/.

Podczas budowy piwniczki nie można zapomnieć o wentylacji dlatego też według potrzeb klienta w górnej części piwniczki jest wykonany otwór o średnicy DN150 mm przez który można wyprowadzić rurę i przykryć daszkiem.

Gdy piwniczka jest już w całości zbudowana pozostaje poszukać odpowiednich drzwi wejściowych które zapewnią pomieszczeniu optymalną izolację. Wnętrze piwniczki można pozostawić niewykończone, ale jeśli zależy nam na utworzeniu bardziej stylowego pomieszczenia, to warto obłożyć ściany na przykład kamienną okładziną. Dzięki temu uzyskamy wnętrze swym klimatem przypominające starą piwnicę. Schody znajdujące się przed wejściem mogą zostać wykonane z betonu, a wykończone kamieniem lub granitem. Po obu stronach powinny znaleźć się murki oporowe. Przed drzwiami wejściowymi należy wykonać odwodnienie studnię chłonną z kratą żeliwną.

loga ue
loga ue
loga ue

Partnerzy projektów